ליווי עסקי

מהו הליווי העסקי? 

הליך הליווי העסקי הינו חלק מהליך הייעוץ העסקי אשר ניתן לעסק או לחברה, ומטרתו להוציא לפועל את תוכנית העבודה אשר ערך היועץ העסקי לארגון, ולהבטיח את התנהלותו הנכונה של הארגון ועמידתו ביעדים אשר הוצבו במסגרת אותו ייעוץ עסקי שניתן. היינו, הליך הליווי העסקי משמעותו ליווי הלקוח, עקב בצד אגודל, ביישום התוכנית העסקית, סיוע בפתרון קונפליקטים ודילמות שוטפות, וקבלת החלטות הרות גורל על עתידו של העסק. 

מה בין הליך הליווי העסקי להליך הייעוץ העסקי?

במסגרת הליך הייעוץ העסקי נבחן מצבו הקיים של העסק, מוגדרים יעדים עסקיים אליהם יש לשאוף ונבנית תוכנית עבודה להשגת היעדים. ייעוץ עסקי מאפשר למעשה לבעל העסק או החברה לקבל שיקוף אמיתי אודות מצב העסק. הליך הליווי עסקי הינו חלק מהליך הייעוץ העסקי. מלווה עסקי מקצועי ידע כיצד להוליך את בעל העסק, צעד אחר צעד, על מנת ליישם את הממצאים שקבע היועץ העסקי בתוכנית העבודה, המלווה העסקי יסייע בכל שלב של יישום התוכנית, ויוודא שיישומה של התוכנית נעשה באופן הטוב ביותר. 

הליך הליווי העסקי כחלק מהליך הייעוץ העסקי – 

בתהליך הייעוץ העסקי קיימים מספר שלבים מרכזיים:

בדיקה ואבחון – ראשית יש להכיר וללמוד את העסק ופעילותו העסקית לעומק, יש ללמוד את הסביבה העסקית ואת מרחב פעילות העסק, בשלב זה יערכו פגישות של היועץ העסקי עם מנהלי החברה, וירוכזו כל המסמכים הרלוונטיים, הנתונים, הדו”חות הכספיים של העסק, פירוט ההוצאות וההכנסות ועוד. 

איסוף נתונים זה יאפשר את הצגת תמונת המצב הרחבה אשר תכלול ניתוח פיננסי-כלכלי, ניתוח תפעולי ובנוסף תשתית אסטרטגית לפעילות העסק נכון להיום ודרכי פעולה אפשריים בעתיד. בשלב זה יבדקו כל מנגנוני העסק – ניהול, כספים, שיווק, תפעול, סיכונים וכדאיות של העסק. הבנת העסק היא משימה חשובה ביותר במסגרת הייעוץ העסקי לעסקים, זאת כדי שהיועץ העסקי יכיר היטב את הפעילות העסקית של העסק טוב ככל האפשר. כמו כן, יש להגדיר היטב את מטרת הייעוץ – כך לדוגמא בעסק חדש מטרת ייעוץ עסקי בדרך כלל היא להעמיד תוכנית עסקית הכוללת פרמטרים שונים ורבים (תקציב, שיווק, כח אדם ייצור וכו’), בעוד עסק אשר קיים זה מכבר יכול ויגדיר את מטרת הייעוץ העסקי לתחום הספציפי הנדרש לו. 

דו”ח מסכם – לאחר שלב הבדיקה והאבחון יכול היועץ העסקי להכין תכנית עבודה/דו”ח מסכם, שיפרטו את הממצאים שהעלה שלב הבדיקה והאבחון בקשר למצבו של העסק, יחד עם רשימת המלצות לביצוע. היועץ העסקי ינתח את כל המידע שקיבל על העסק, השוק והמתחרים, את היעדים והמטרות של העסק, יסיק מסקנות ויערוך תוכנית עבודה מפורטת וברורה. בדו”ח שיערוך היועץ העסקי יפורטו כל הבעיות שאותרו בעסק על ידו, ואת המסקנות המקצועיות שלו בצדן. הדו”ח יכלול את כל המהלכים שעל החברה לנקוט בהם על מנת לקדם את העסק למטרות אשר הוצבו. 

לווי עסקי – ליווי עסקי לעסקים הינו השלב האחרון בהליך הייעוץ העסקי, הכוונה לפעולות מעשיות אשר נעשות בשיתוף פעולה ובאופן מקצועי ומכוון של המלווה העסקי יחד עם בעל העסק, כשמטרתן הוצאתה לפועל של תוכנית העבודה ויישומה הלכה למעשה. הליווי העסקי יכול להיות שוטף וצמוד למשך זמן בלתי מוגבל, הכל עפ”י ההסכמות הצדדים. 

איך בוחרים מלווה עסקי מומלץ?

כיום ישנו מספר לא מועט של מלווים עסקיים אשר מציעים שירותי ליווי עסקי לעסקים ולחברות שונים, ויש לקחת בחשבון כי לא כל אחד מהם מתאים לביצוע התפקיד. לפני שמתקשרים עם מלווה עסקי, יש לבדוק היטב את תחום ההתמחות שלו, היינו האם יש למלווה העסקי אליו פניתם לקבלת שירותי הליווי העסקי את ההתמחות בתחום הספציפי הנדרש לכם. כמו כן, יש לבדוק את ההשכלה האקדמאית של אותו מלווה עסקי, ניסיונו במתן שירותי ליווי עסקי לעסקים וחברות, מיהם קהל לקוחותיו, וכן לקבל המלצות מאנשים המקורבים אליכם אשר השתמשו בשירותיו של המלווה העסקי והיו מרוצים מתוצאותיהם. מלווה עסקי מומלץ, בעל ניסיון וידע רב ומקיף בתחום, ידע להכיר מקרוב את הארגון, וליישם את תכנית העבודה העסקית אשר היועץ העסקי התאים לארגון. 

למי מתאים הליווי העסקי? 

ליווי עסקי מתאים לכל ארגון, בכל תחום עיסוק ובכל זמן, כל ארגון יכול להסתייע בליווי עסקי לצורך יישומה של תוכנית העבודה, מימושם של היעדים העסקיים אשר הוגדרו בה והתווית התוכניות הדרושות להשגתן והוצאתן לפועל בהצלחה. הלווי העסקי מתאים לשלב בו מוקם הארגון החדש מראשיתו, או לארגונים הקיימים זה מכבר החפצים לייעל את הפעילות העסקית שלהם בצורה האופטימלית ביותר. אם נביט על החברות והעסקים הגדולים ביותר במדינת ישראל, נמצא כי לכולם, ללא יוצא מן הכלל, קיים מלווה עסקי המלווה מבחינה עסקית את הארגון בפעילותו השוטפת. פעמים רבות בעלי הארגונים פונים לקבלת ליווי עסקי בשלב בו העסק או החברה מדרדרים ונמצאים שקועים בבעיות, למרות שניתן גם בשלב זה להצילם, רצוי שהארגון יפנה לקבלת ליווי עסקי כבר בשלב ההקמה של העסק ולכל אורך פעילותו. חשוב לדעת את היתרונות הגדולים שיש בליווי עסקי לעסקים, שכן, כל ארגון, גם ארגון משגשג ביותר, נזקק למלווה עסקי.  

חברת שניר אפיקי ניהול בע”מ 

חברת שניר הנה חברה ליעוץ עסקי, ליווי עסקי, יעוץ שיווקי ויעוץ ארגוני, בעלת ניסיון רב במתן שירותי ליווי עסקי לעסקים ולחברות שונות באופן מקצועי ונרחב, המסייעת לחברות ולארגונים רבים ושונים, בכל תחום שהוא, לשפר את הפעילות העסקית שלהם, להביא להצלחה, לצמיחה וכפועל יוצא מכך, להגדלת הרווחים. החברה מסייעת לחברות ולעסקים שונים למנף את הפעילות העסקית שלהם, ואף להצילם מפני קריסה. שירותי ליווי עסקי לעסקים ולחברות הנם הכרחיים לכל ארגון העוסק בכל תחום שהוא, זאת לפני שאומרים נואש, שכן יש בפעולות נכונות ומקצועיות אלו כדי להציל עסקים מפני משברים עסקיים, וכישלון.

במקרים בהם העסק מדשדש, לקוחות עוזבים ואין כל התרחבות, נשאלות שאלות רבות שפעמים רבות התשובות עליהן קשורות במישרין בכשלים בתחום העסקי, אלו המקרים בהם ארגונים זקוקים ליועץ עסקי ולמלווה עסקי חיצוניים אשר יש ביכולתם להתבונן על הארגון שלא מבפנים, באמצעות אנשי מקצוע מומלצים וטובים, לבחון את העסק לעומק מכל הכיוונים בעין אובייקטיבית ומקצועית ולדעת להוביל אותו למחוזות חדשים, טובים הרבה יותר אשר יביאו לרווחיות העסק. 

חברת שניר שמה דגש על איתור מהיר של בעיות עסקיות, ובעזרת הידע והניסיון הרב שרכשה במהלך שנים רבות בעיסוקה בתחום זה, עם לקוחות גדולים ורבים, יודעת היטב לפעול ביעילות המרבית כדי לקדם את הפעילות העסקית של הארגון ולהביא לתועלת המקסימלית של העסק, לזהות את הכשלים העסקיים בכל ארגון וארגון, לטפל בהם בצורה מקצועית ומדויקת ולשפר בכך את תפקוד הארגון כולו, דבר אשר יוביל בהכרח להתייעלות הארגון, להשגת מטרות התוכנית העסקית ולצמיחה. 

למנהלי חברת שניר הצלחות מוכחות לאורך 20 שנות פעילות בתחום שירותי ייעוץ עסקי וליווי עסקי לחברות ולעסקים בגדלים שונים ובמגוון רחב של צרכים, לרבות בפיתוח ויישום מודלים של ייעוץ עסקי אשר הוטמעו בהצלחה בתחומי פעילות שונים של ארגונים רבים, גדולים, ציבוריים ופרטיים מהמובילים בישראל. 

לקבלת פרטים נוספים ויצירת קשר התקשרו 1800-33-00-13 או לחצו כאן>>

צרו איתנו קשר

RELAX. ENJOY.

תודה על פנייתך!
אנו ניצור עמך קשר בהקדם